gototop

FOLKtime - Vaše brána do světa folku

FOLKtime, folk, country, tramp, jazz, swing, rock, fejeton, reportáže, chat, inzerce, aktuality, rozhovory, recenze, MP3

01.12.2012 Kamelot v Lucerně slaví 30 let Napsal uživatel Ivan Kurtev    PDF Tisk Email
PR
Kamelot v Lucerně slaví 30 letDruhá adventní neděle nebude letos jen ve znamení blížících se Vánoc, ale stane se také velkým svátkem folkové hudby. Brněnská skupina Kamelot totiž oslaví ve velkém sále pražského Paláce Lucerna své 30. narozeniny a připravila si program, který rozhodně zaujme nejen jejich skalní fanoušky a příznivce folkové muziky. Oslavy začnou druhou adventní neděli 9. 12. v 18.00.
 
20.11.2012 Koncert Marien v Kutné Hoře Napsal uživatel Ivan Kurtev    PDF Tisk Email
PR
Koncert Marien v Kutné HořeSrdečně zveme na koncert Marien v Kutné Hoře. Zdejší občanské sdružení Kultura do města spolu s několika nadšenci přináší 23.11.2012 v 19:30 koncert v refektáři kláštera sv. Voršily. Pokud jste nemohli navštívit jejich Výroční koncert v Pardubicích, je výborná příležitost poslechnout si Marien po 14 denní pauze právě v Kutné Hoře.
 
02.11.2012 Legenda ožívá, Kamelot v Lucerně oslaví 30 let Napsal uživatel Lucie Horká    PDF Tisk Email
PR
Legenda ožívá, Kamelot v Lucerně oslaví 30 letČas plyne jak velká voda a neúprosně nás všechny žene kupředu. Letos uplynulo již dlouhých 30 let od doby, kdy Roman Horký s Radkem „Bůčkem“ Michalem (+1995) založili skupinu Kamelot, která dnes bezpochyby patří mezi naprostou špičku naší hudební folkové scény. Lídr kapely Roman Horký složil více než 300 písní, které mají své věrné příznivce napříč všemi generacemi. Kdo třeba jen jednou v životě seděl u ohně s kytarou, téměř jistě slyšel či zpíval některou z jeho písní, aniž by věděl, že mnohé z nich jsou jeho vlastní odžité příběhy.
 
01.11.2012 Skupina Marien představí v Pardubicích novou zpěvačku Napsal uživatel Pavla Hartmanová    PDF Tisk Email
PR
Skupina Marien představí v Pardubicích novou zpěvačkuJiž tradičně v druhé půli podzimu zahraje v pardubickém Domě hudby domácí skupina Marien. Jejich výroční koncert se uskuteční 10. 11. od 19:00. Ani letos nevystoupí sami. Jejich pozvání přijal perkusista David Landštof, který s nimi spolupracoval na obou jejich CD. Kapelník Víťa Troníček jejich poslední setkání v nahrávacím studiu zhodnotil jako blízké setkání třetího druhu. „On je skutečně marťan, hudebně na mnohem vyšším vývojovém stupni, než normální ubozí pozemšťané...“
 
11.10.2012 Hluboké nedorozumění a Žamboši v Lucii Napsal uživatel Pavla Hartmanová    PDF Tisk Email
PR

Hluboké nedorozumění a Žamboši v LuciiPo měsíční pauze se Country klub Lucie v Hradci Králové opět zaplní příznivci folkové muziky. A bude to stát opravdu za to. V neděli 28. října 2012 přijede pražská skupina Hluboké nedorozumění, která se postará o první polovinu programu. O zbytek se nepostará nikdo jiný než  dvěma cenami Anděl ověnčená vsetínská kapela Žamboši, jejichž styl nelze zaškatulkovat a jejich písně popsat pár větami. Sami o sobě říkají, že je nejlépe asi charakterizuje označení písničkářský šanson. Texty jsou vážnější i veselejší jako život sám, ale vždy vyvedené barvitými slovy, které vedou k zamyšlení.

 
26.09.2012 PRVNÍ DÁMY ČESKÉ FOLK A COUNTRY PŘIPRAVUJÍ SPOLEČNÉ TURNÉ ! Napsal uživatel Ivan Kurtev    PDF Tisk Email
PR

PRVNÍ DÁMY ČESKÉ FOLK A COUNTRY PŘIPRAVUJÍ SPOLEČNÉ TURNÉ !Věra Martinová a Pavlína Jíšová se poprvé sešly na jevišti až v loňském roce, jako hosté letního turné Čechomoru a letos na několika letních festivalech. Jejich společná vystoupení sklidila veliký úspěch. A protože spolupráce byla radostná, obě dámy se dohodly uspořádat v roce 2013 společné turné...

 
24.09.2012 Plnotučný folk z Moravy Napsal uživatel Denny Newman    PDF Tisk Email
PR
Plnotučný folk z MoravyNa naší folkové scéně již několik let etablovaný nositel Krtka, postavou i tvorbou výrazný Monty zcela rezignoval na osvědčené vydavatelské postupy a rozhodl se svým fanouškům připravit dárek - svoje nové CD Anomar poskytl na svém webu ke stažení celé zdarma.
 
09.08.2012 Pernštejská Fortuna - nový festival v Pardubicích Napsal uživatel Pavla Hartmanová    PDF Tisk Email
PR
Pernštejská Fortuna - nový festival v PardubicíchLetošní rok je věnován významnému rodu Pernštejnů. V celé republice se konají výstavy, přednášky, rytířské turnaje a hudební slavnosti. Pernštejnové se v mnohém přičinili o rozvoj východních Čech a Pardubice, kde rod sídlil, se rozhodly vzdát hold svým bývalým pánům ve velkém. Jedním z vrcholů všech slavností bude festival Pernštejnská Fortuna, který se uskuteční na nádvoří pardubického zámku a na Příhrádku ve dnech od 16. – 19. srpna.
 
04.07.2012 Skupina Marien překvapila novým albem V půli cesty Napsal uživatel Pavla Hartmanová    PDF Tisk Email
PR
Skupina Marien překvapila novým albem V půli cestyAť je člověk profesionální umělec či amatér, zažívá úplně stejné pocity v okamžiku, kdy jeho tvorba má dostat tvar a podobu a vyjít na světlo světa. Je to spousta dřiny, vzteku, vzrušení, očekávání a starostí, zda se „miminko“ narodí zdravé a bude se líbit i někomu jinému, než jeho rodičům. Ale za ten úžasný, hřejivý pocit, když to vše klapne, to stojí.
 
13.06.2012 Tak Folkové Chvojení potřetí... Napsal uživatel Soptík a spol.    PDF Tisk Email
PR
Tak Folkové Chvojení potřetí...Za celý pořadatelský tým mohu říci, že se těšíme jako štěňata. Taková směsice radosti, že se potkáme s lidmi a muzikou, kterou máme rádi, v úžasném prostředí staletých stromů, že pokecáme a pozpíváme a „sejdeme se pobejt“ – jak se říká u nás na vejchodě. Že celá ta troufalá  myšlenka – postavit nový festival na novém místě, ale na tradičních hodnotách FCT žánru nebyla jen pověstným plácnutím do vody.
 
07.03.2012 Pardubická folková noc potřetí... Napsal uživatel Víťa Troníček    PDF Tisk Email
PR
Pardubická folková noc potřetí...Trvalo nám to přesně rok, než jsme se vzpamatovali.... Pravda, průběžně jsme to přetloukali jinými akcemi, zážitky a událostmi, ale  pořád mám před očima podivný lustr, výkvět socialistického designu, na které mé pomačkané oko hledělo onoho rána po prozpívané noci, když jsem se probudil na zemi v šatně porotců a ptal se, jestli se mi to nezdálo.
 
08.08.2011 Spirituál kvintet a Marien na zámku Napsal uživatel Ivan Kurtev    PDF Tisk Email
PR
Spirituál kvintet a Marien na zámkuKoncertní večer se koná v rámci projektu FOLK ŽIJE! Jedná se o širokou kampaň, sdružující kapely, akce, festivaly a příznivce za účelem popularizace tohoto žánru, přičemž si klade za cíl upozornit na mladou folkovou scénu. Projekt zahájil již v prosinci milného roku kampaní v Pardubicích a do projektu se postupně aktivně zapojují hudební skupiny po celé republice
 
15.06.2011 Folkové Chvojení již za pár dní... Napsal uživatel Ivan Kurtev    PDF Tisk Email
PR
Druhý ročník  festivalu folkové, trampské a country hudby se uskuteční  17. a 18. června 2011 ve Vysokém Chvojně u Holic. Amfiteátr v tamním lesním arboretu přivítá 23 účinkujících, mezi kterými nebudou chybět hvězdy jako Žalman & spol, Robert Křesťan & Druhá tráva, Nezmaři, Pavel Bobek, Pavlína Jíšová & přátelé, Kantoři, Devítka a písničkáři Ivo Jahelka a Slávek Janoušek.
 
12.06.2011 Folkové chvojení jako důkaz... Napsal uživatel Víťa Troníček    PDF Tisk Email
PR
Jestli něco naše žánrová periodika udržuje ve střehu, pak jsou to ony věčné diskuze na téma jestli Folk žije a co je vlastně ještě Folk. Nechci tu vyvolat další spor. Je o mě všeobecně známo, že jsem zastáncem tradičního pojetí folkové hudby, hodnot a myšlenek, které tahle muzika vždy šířila po akustické vlně za hlasitého zpěvu davu, neboť folková je především lidová a neexistuje muzikantské měřítko, kterým by se dala poměřovat, jak se mnozí snaží.
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 Další > Konec >>

Strana 4 z 4

Kalendář

<< Srpen 2020 >> 
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
      1 2
 3 4
101113
171820
2426
31      

Přihlášení

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
FOLKtime.cz
 

Poslechněte si...

  • Country Rádio
  • Rádio Folk
  • Rádio Proglas
  • Rádio Samson
  • Rádio ČRo Olomouc
Nejbližší pořady:

156. koncert "živě..."

Kdo: Vojta Kiďák Tomáško
Kde: Velké studio Čro Olomouc
Kdy: 09.09. 2020 20:00

157. koncert "živě..."

Kdo: T.H.S. Brzdaři
Kde: Velké studio Čro Olomouc
Kdy: 14.10. 2020 20:00

158. koncert "živě..."

Kdo: Matěj Ptaszek & Honza Stehlík
Kde: Velké studio Čro Olomouc
Kdy: 11.11. 2020 20:00

159. koncert "živě..."

Kdo: Bluegrass Nova
Kde: Velké studio Čro Olomouc
Kdy: 09.12. 2020 20:00