gototop

FOLKtime - Vaše brána do světa folku

FOLKtime, folk, country, tramp, jazz, swing, rock, fejeton, reportáže, chat, inzerce, aktuality, rozhovory, recenze, MP3

23.05.2014 Www.Tramping a Monolog s Hagenem Napsal uživatel Belmondo    PDF Tisk Email
Povídky
Www.Tramping a Monolog s HagenemOd dnešního večera se budou trapsavci sjíždět na svůj čtyřicátý oheň. Oheň do jehož praskotu se do noci kromě písniček nesou oceněné básničky a povídky. Naše nejstarší trampská literární soutěž se ve svěží kondici dožila jubilea. Hlavně proto, že nezkostnatěla a zatím vždy se dokázala vypořádat s novými nástrahami, které se jí na cestě objevily.
 
16.05.2014 Vzpomínka na Světec a Rozpočitadlo Napsal uživatel Belmondo    PDF Tisk Email
Povídky
Vzpomínka na Světec a RozpočitadloNa konci dubna se sešla porota letošního ročníku na slezině nedaleko Plzně. Po sečtení bodů od jednotlivých porotců a porotkyň se jen diskutovalo některou cenu v méně obsazených kategoriích neudělit, nebo zda naopak v těch silných udělit cen více. Čtyřicátý Trapsavec je výjimečný vysokou účastí oldpsavců, tedy autorek a autorů, kterým se v soutěži už podařilo získat minimálně dvě ceny.
 
25.04.2014 Jsem zloděj času a Hon na falešnýho mnicha Napsal uživatel Belmondo    PDF Tisk Email
Povídky
Jsem zloděj času a Hon na falešnýho mnichaTentokrát oba uveřejněné příspěvky kromě loňského ročníku Trapsavce zjevně nic nespojuje. Pokud poezie má zanechat v člověku nějaký pocit je báseň Jsem zloděj času dobrým příkladem. Následující Hon na falešnýho mnicha je jednak důkazem toho, že i když jste v organizačním štábu Trapsavce můžete se soutěže zúčastnit a jednak to samozřejmě vzhledem k anonymitě bodování nezaručuje žádnou protekci.
 
18.04.2014 Pod previsom a Nepoučitel'ní Napsal uživatel Belmondo    PDF Tisk Email
Povídky
Pod previsom a Nepoučitel'níI do Trapsavce dorazí každoročně příspěvky z ciziny. Z Austrálie, Švýcarska, USA,… Jenže to vše jsou dílka českých autorů, které s těmito zeměmi spojuje především místo pobytu autorky či autora. A přece jeden zahraniční jazyk zní každoročně. A nejen zní, v posledních letech každoročně se slovenská poezie a próza objevuje na stupních vítězů, byť cena nejvyšší Zlatý Trapsavec na Slovensko zatím ještě neputovala.
 
11.04.2014 Líná a Jsem mladá nadějná autorka (z deníčku sedmnáctileté Lucie) Napsal uživatel Belmondo    PDF Tisk Email
Povídky
Líná a Jsem mladá nadějná autorka (z deníčku sedmnáctileté Lucie)Humoru není nikdy dost. V trampském světě nikdy nechyběl a nechybí ani v Trapsavci. Zatímco u próz se blýskne častěji, napsat vtipnou a zajímavou básničku se tak často nepodaří. A v případě deníčku sedmnáctileté Lucie se nenechejte zmást ani skutečným věkem a pohlavím autora. I to svědčí o tvůrčím umění… Příspěvky jsou z loňského Trapsavce.
 
08.11.2013 Setkání, až nečekaně blízké Napsal uživatel Petr Soldát – Harmonika    PDF Tisk Email
Povídky
Setkání, až nečekaně blízkéPátek ve městě je jako týden před výplatou. Každý ví, tuší, nebo alespoň doufá, že výplatu nakonec dostane, stejně jako každý měsíc, ale to čekání je někdy až nesnesitelné. Ne, že by byla nesnesitelná ta představa, že něco nevyjde tak, jak se to očekává. Pouze to samotné očekávání věcí známých a stálých se vleče tak neuvěřitelně pomalu, že slabším povahám z toho vznikají duševní poruchy, psychózy a různé běsné stavy.
 
25.10.2013 Jsem mladá nadějná autorka Napsal uživatel Miroslav Marusjak - Miky    PDF Tisk Email
Povídky
Jsem mladá nadějná autorkaZase začala ta pošahaná škola. Příští rok mi bude konečně osmnáct! Máma se ve mně vidí, chce ať jdu studovat medicínu. Tůdle! Nemíním večery trávit nad skriptama, zatímco ona bude sousedkám pyšně vykládat, jak má šikovnou dceru. Přišla jsem odpoledne domů a máti řádila jak tajfun. Vždycky vyrukuje s nějakým černým scénářem. Šíleně mě sjela kvůli profilu na Facebooku. Stejně vůbec netuší, co to vlastně je a jak to funguje.
 
11.10.2013 Čtvrtý rozměr Napsal uživatel Zuzana Kreizlová – Žabka    PDF Tisk Email
Povídky
Čtvrtý rozměr„Aááá, sundejte mě!“ ječel Dřímal, kterej levitoval i s báglem asi tři metry nad zeleným pažitem jedný lesní paseky. „Klid, Dřímo. Víš, co máš dělat,“ křikl na něj Kamzík. Vypadal by dokonale v klidu, kdyby mu přitom nepřeskočil hlas. Mně z toho taky běhal mráz po zádech. Když Dřímalovy kanady měkce dosedly do trávy, všichni tři jsme si oddechli. „Fuj,“ oklepal se, „to byl blbej nápad.“ Nejistě se ohlídl nahoru, kde si před chvílí tykal s větvemi borovic.
 
04.10.2013 Plán na sobotu Napsal uživatel Petr Doležal - Dollyk    PDF Tisk Email
Povídky
Plán na sobotuTak to byl teda úžasnej nápad, vzít ji s sebou. Fakt k nezaplacení. Místo abych si v klidu seděl u ohýnku a vopejkal buřtíky, sedím v zahradní restauraci penzionu Na vyhlídce, protože Jitka prostě v lese špinavýma rukama jíst nebude. Mám ji ale rád a za celou tuhle situaci si vlastně můžu sám. Smyk mě taky pěkně vypek. Na poslední chvíli přijde s tím, že musí v sobotu do práce.
 
27.09.2013 Na svý narozeniny Napsal uživatel Mirek Novák – Kazatel    PDF Tisk Email
Povídky
Na svý narozeninyZatímco se moucha na skříni protahovala z odpoledního šlofíčku, část redakční rady nejmenovaného trampského plátku nervózně poposedávala na židlích okolo otřískaného stolu. Na první pohled se mohlo zdát, že k té nervozitě není žádný důvod. Porada se chýlila ke konci a  zbývalo jenom vyřešit předposlední stránku.  „Co tam dáme místo toho Džonova komiksu?“ zeptal se šéfredaktor.
 
20.09.2013 Můj ty svatý Floriánku ... Napsal uživatel Jan Valeš - Jenýk    PDF Tisk Email
Povídky
Můj ty svatý Floriánku ...Obloha  nad údolím bylo žlutá jako osminka žluklýho másla. To máslo stékalo z nebe do nehybné plochy přehrady a odtud vytékalo přes sypanou hráz do údolí, kde zatápělo štíty vesnických stavení, nehybně mrtvé koruny stromů a pod nimi i malou lucernu kapličky, ve které se ukrýval před začínající bouřkou nějaký svatý.
 
13.09.2013 Jedno přání Napsal uživatel Ondřej Jaroš - Višňák    PDF Tisk Email
Povídky
Jedno přání„Do háje zelenýho!“ Zaklel Víťa po tom, co se natáhl do mokrého listí. Pomalu se sbíral na nohy a rozhlížel se po temném lese. „Teď mi zbejvá stejně jít jenom nahoru na hrad,“ zahuhlal si Víťa pro sebe. Baterka mu zhasla, v lese se zamotal a celou dobu se ptal sám sebe, proč se drápe na starou zříceninu. Vlastně ho sem poslala ta víla, nebo duch nebo co to bylo. Víťa sice podezříval rum, který dostal k narozeninám od kamarádů, ale přízrak byl hodně přesvědčivý.
 
06.09.2013 Tramp is not death Napsal uživatel Michael Antony -Tony    PDF Tisk Email
Povídky
Tramp is not death„Tramp is not death,“ zašeptal z posledních sil náš nejnovější kamarád, ležící čelem na desce stolu hospody U tří bernardýnů, kde každou středu míváme slezinu. Frank se na něho zahleděl laskavým pohledem, ostře kontrastujícím s okázalou přísností šerifské hvězdy přilíplé na jeho kostkované košili a s úsměvem pronesl: „Bude to dobrý tramp.“ Nebyl jsem si tím moc jistý, ale je fakt, že události dávaly za pravdu spíše šerifovi...
 
30.08.2013 Rok za deset hektarů Napsal uživatel Martin Šlápota - Šlápi    PDF Tisk Email
Povídky
Rok za deset hektarůMilujem víkendy. Nejen, že jsou to dny v kriminále poměrně klidné, ale zejména proto, že nám dozorci dovolí mít u sebe věc, která nás drží v těchto těžkých chvílích nad vodou – naši osadní kroniku. Sedíme u stolu a za zvuků jazyků ze sousedních cel, které ani nedokážem identifikovat, listujem stránku za stránkou, a pak si při zasněném pohledu skrz zamřížované okno promítáme ty krásné časy, kdy vznikla.
 
23.08.2013 Hon na falešnýho mnicha Napsal uživatel Jan Frána - Hafran    PDF Tisk Email
Povídky
Hon na falešnýho mnicha„Na Dobříně straší,“ vyhrknul na nás kamarád Pařez, sotva se objevil ve dveřích hospůdky U Orla, kde jsme se sešli kvůli vyřešení další životně důležitý otázky pro budoucnost naší osady. Co s nadcházejícím víkendem? „Ahoj, taky tě rád vidím,“ důrazně pozdravil Burák. „Jo, ahoj!“ „Ve věži co?“ nadhodil Many a vesele se ksichtil. „Já nevím, jestli ve věži,“ nechytal se Pařez, „prostě na hradě a v jeho okolí straší.“  „Jo, jo, když jsi na hradě, tak ti straší ve věži,“
 
16.08.2013 Jak to vidím já Napsal uživatel Venda Pešata - Lachout    PDF Tisk Email
Povídky
Jak to vidím jáJsem Tremp. Teda na rozdíl od mých kamarádů ,kteří se tak právem nazývají se tak doopravdy jmenuju. Páníčkové říkaj , že prý jsem kanadskej retrívr ,ale vcelku mi na tom nesejde, protože se mi tuze líbí v Čechách. Narodil jsem se posledního ledna v roce, kdy měli lidi staženo , co s tim jejich světem bude dál a nedaleko toho města s pěknou věží , kde kousek dál v lese bydlíval Rumcajs.  Z mých zálib bych jmenoval prohánění tenisáku, cachtání ve vodě , válení ve sněhu a nezvladatelnou touhu po jídle.
 
02.08.2013 Ahoj Hozi Napsal uživatel Miroslav Marusjak – Miky    PDF Tisk Email
Povídky
Ahoj HoziZdalo sa mi, akoby Kristova krv stekala po stenách a bolesť Ukrižovaného sa cez farebné vitráže odrážala v tvárach pozostalých. Sviečky a zlato márne premáhali šero, bolesť a smútok. Bzukot vyplašenej muchy znel akosi nepatrične, akoby niečo škrípalo, podobne ako keď si ľudia neúprimne podávajú ruky. Farár, hoci bol Slovák, stále čosi mumlal neznámym jazykom. Vôbec mu nebolo rozumieť.
 
26.07.2013 Strašidlo z údolí Říčky Napsal uživatel Iva Kapounová – Kawi    PDF Tisk Email
Povídky
Strašidlo z údolí ŘíčkyVe skalnatém údolí Říčky se kdysi dívaly všeliké podivnosti. Povídalo se, že se tam za temných nocí zjevuje dobrý duch, strašidlo jakési. Tedy zjevuje – popravdě, nikdo ho nikdy nespatřil, ale historek o něm kolovalo nepočítaně. A pokud by přeci někdo jeho podobu někdy zahlédl, podivným kouzlem se mu obraz v mysli rozplynul.
 
12.07.2013 Souhvězdí splněných přání Napsal uživatel Jaroslav Pagáč - Jaroos    PDF Tisk Email
Povídky
Souhvězdí splněných přáníTa facka přilítla odněkud zleva. Pravda, znalostma fyziky jsem ve škole nikdy moc neoslňoval, ale tahle praktická ukázka zákona akce a reakce by musela udělat dojem i na samotnýho Newtona. Odlepil jsem se mírně od země, ukázkově předvedl půl druhýho obratu piruetmo a způsobně se složil před nálevní pult. „To abys věděl, jak se chovat k dámě, mladej!“, zaslechl jsem ještě odněkud z dálky a svět přestal existovat.
 
28.06.2013 Souboj Napsal uživatel Marek Kysilka – Fenik    PDF Tisk Email
Povídky
Souboj„Tak prostě dostanou do držky…“ nabídl Pinďa svých 170 centimetrů a odhodlání pátého piva. „A od koho to jako?“ rozhlédl se Taras po lokále, kde kromě hostinské a vlastní osady neviděl nikoho jiného, než onu provokující partu, jež v Pinďovi probudila pradávné přirozené pudy. „No…“ pohlédl Pinďa s nadějí na téměř dvoumetrového Barryho. „Barry se teda prát nebude, že ne?“ položila Kikina zmíněnému dlaň na hřbet tlapy.
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

Strana 7 z 21

Kalendář

<< Červenec 2020 >> 
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
   1 2 3 4 5
 6 7 8 91012
131415
202126
27  

Přihlášení

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
FOLKtime.cz
 

Poslechněte si...

realbdsmporn.net
  • Country Rádio
  • Rádio Folk
  • Rádio Proglas
  • Rádio Samson
  • Rádio ČRo Olomouc
Nejbližší pořady:

156. koncert "živě..."

Kdo: Vojta Kiďák Tomáško
Kde: Velké studio Čro Olomouc
Kdy: 09.09. 2020 20:00

157. koncert "živě..."

Kdo: T.H.S. Brzdaři
Kde: Velké studio Čro Olomouc
Kdy: 14.10. 2020 20:00

158. koncert "živě..."

Kdo: Matěj Ptaszek & Honza Stehlík
Kde: Velké studio Čro Olomouc
Kdy: 11.11. 2020 20:00

159. koncert "živě..."

Kdo: Bluegrass Nova
Kde: Velké studio Čro Olomouc
Kdy: 09.12. 2020 20:00