gototop
15.07.2019 Přehlídka Folkové Veselí 3 nabídne hudební žánrovou pestrost (Monika Vodičková)    Tisk
PR
V  pátek 26. července se ve Veselí nad Moravou koná zajímavá hudební akce v prostředí zámeckého parku. Představí se na ní čtyři hudební seskupení. Muzikanti ze tří skupin – Huménečko, Kupodivu a MiMoBa-nd se koncem června potkali ne u Kolína, ale na multižánrovém festivalu Okolo Třeboně. A v Třeboni každá vystupovala na jiné scéně. „Náš minifestival většinou představuje hudebníky, na které narazíme na svých cestách. Stejné je to i nyní, kdy jsme dvě skupiny potkali v Třeboni. Líbily se nám a přišlo nám dobré je k nám pozvat,“ říká zpěvačka Huménečka Michaela Klásková. Další z pozvaných je břeclavská skupina Yantar, která se prezentuje tvorbou z oblasti folku, rocku i popu. 
Huménečko v Třeboni 2019
Huménečko v Třeboni 2019
foto: Rejka Balcarová
„S brněnskými Kupodivu jsme se potkali už vloni jako účastníci finále soutěže Houpací kůň,“ dodává Michaela. V letošním roce Kupodivu postoupili do finále znovu a loni se stali vítězi autorské Porty. Skupina představí převážně repertoár z horké novinky, kterou je jejich debutové album Živočišné pudy. Folkový MiMoBa-nd z Českých Budějovic nabídne repertoár založený mimo jiné na barevném ženském vokálu. Tváří skupiny je zpěvačka Monika Vodičková, známá ze skupin Minnesengři a Nezmaři. Skupina Huménečko, která si letos jako vítěz loňského ročníku HoupacíhoGirl Friend Tricked into Bondagepornmobile koně zahrála na hlavní stage v Třeboni před skupinami Hradišťan a Spirituál Kvintet, se ostříleně pohybuje na folk - rockovém poli. Nabízí spojení zajímavých texů, syté muziky a domácímu publiku je dobře známá. 
„Myslíme, že diváci Folkového Veselí 3 se mají na co těšit. Sázíme hlavně na žánrovou pestrost a věříme, že si vybere každý,“ uzavírá kytarista skupiny Huménečko David Sedlář. Začátek je v 19.30 hodin.

Folkové Veselí 3 na facebooku: https://www.facebook.com/events/646423692543743/
Veselské kulturní centrum: http://vkl.kultura-veseli.cz/ 


Sdílet na...
Komentáře pro tento článek
Přidat Nový Hledat RSS
Jméno:
Email:
 
Název:
Naše hlavní město
 antispamová kontrola
UBBKód:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 
:-D:-):-(:-0:shock::confused:8-):lol::-x:-P:oops::cry::evil::twisted::roll::wink:
:!::?::idea::arrow:
 
Internetové odkazy vkládejte pomocí UBBKódu (4. ikona zleva)!
 
Prosím, opište anti-spamový kód, který je zobrazen v obrázku. Pokud Vás obtěžuje zadávání tohoto kódu, zaregistrujte se a pište komentáře jako přihlášený uživatel.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."