gototop

FOLKtime - Vaše brána do světa folku

FOLKtime, folk, country, tramp, jazz, swing, rock, fejeton, reportáže, chat, inzerce, aktuality, rozhovory, recenze, MP3

aldi opening hours todays australia-opening-times.com www.unama-afg.org openj-gate.com opencities.ca
02.05.2008 Honza Švejkar: Nechceme, aby deska byla jiná než živé hraní Napsal uživatel Tomáš Pohl    PDF Tisk Email
Rozhovory
Ve čtvrtek 27. března 2008 jsem si opět uvědomil rychlý běh času. V roce 2004 jsem se v malém sále Metropolu v Českých Budějovicích účastnil křtu druhé desky kapely DRC s názvem Ještě je čas. Ty roky, které uběhly, mi připadají jako okamžik. DRC bylo původně folkové duo manželů Hanky a Honzy Švejkarových. V roce 1996, již jako kapela se stejným názvem, vydává DRC svou první desku s názvem
 
17.04.2008 S Petrem Spáleným bylo, je a bude fajn Napsal uživatel Ondra V. Vejsada    PDF Tisk Email
Rozhovory
Po výběrovém dvojalbu Obyčejný muž (z roku 2004) přichází Supraphon s deskou, která je doplňuje. CD nazvané Bylo fajn by ale klidně mohlo existovat i samo o sobě. Co píseň, to kvalita, navíc v nezaměnitelném podání "malého velkého muže" Petra Spáleného. Sám interpret měl ze zařazení některých dávných písní očividnou radost.
 
11.03.2008 Jarek Hylebrant: Jsme rodina na jevišti Napsal uživatel Tomáš Pohl    PDF Tisk Email
Rozhovory
Příběhy velkých lidí vždy lákaly a lákají. Mezi takové patří i příběh o osudovém setkání básníků Arthura Rimbauda a Paula Verlaina v roce 1871. Toto setkání rozbilo napadrť život Verlainův, jednoho z Komunardů žijícího v té době v poklidné měšťanské rodině. Setkání zároveň dalo vzniknout milostnému vztahu k mladičkému kontroverznímu Arturu Rimbaudovi.
 
18.02.2008 Jarret trestne odpovedným! Napsal uživatel Olina H.    PDF Tisk Email
Rozhovory
Už je to tak. V prosinci 2007 to bylo právě 15 let, co v Liberci vznikla kapela Jarret. V životě člověka jsou patnáctiny velkým mezníkem, každý dostane občanku a stává se před zákonem za své činy plně odpovědným. Co ale znamená patnáct let v životě kapely a jejích členů, co ji během její pouti folkovou scénou potkalo a jak to přijímali její posluchači? O tom všem jsme si povídali se současnými, ale i některými bývalými členy kapely.
 
23.01.2008 Šéf nepracuje; Andely spocítá Excel Napsal uživatel Školník    PDF Tisk Email
Rozhovory
Každoročně na jaře rozvíří poklidný Folk & Country rybníček udílení cen Anděl. Protože v minulých letech se místy i velmi ostře diskutovalo nad tím co a jak?i když víme, že se znovu rozvíří, přinášíme vám rozhovor s Michalem Juppem Konečným, tentokrát jako s předsedou skupiny odborníků, která volí folkové a country anděly.
 
22.01.2008 Pavel Bobek "trápil" textare Napsal uživatel Ondra V. Vejsada    PDF Tisk Email
Rozhovory
Pavel Bobek přichází s komplexním bilančním dvojalbem. Jmenuje se Antologie a obsahuje písně z jeho sedmatřicetileté bohaté kariéry, počínaje slavnou Oh, Ruby, nechtěj mi lásku dát a konče čerstvou novinkou, Dylanovou a Křesťanovou písní Ještě není tma. Celkově je na dvojalbu dvaačtyřicet písniček, které připomínají dobu,
 
18.12.2007 Rekonstrukce Mlejna bude! Napsal uživatel Klára    PDF Tisk Email
Rozhovory
O rekonstrukci známé folkové bašty - kulturního domu Mlejn ve Stodůlkách na Praze 13 byla řeč už několikrát, ale program se zatím nemění a ani žádné viditelné změny se nekonají. Zeptali jsme se proto dobré duše Mlejna a ředitelky v jedné osobě Marušky Navrátilové, jak to vlastně je.
 
07.12.2007 Tiskni knoflík! Napsal uživatel Tomáš Pohl    PDF Tisk Email
Rozhovory
Letos na Prázdninách v Telči jsem se poprvé setkal s britským muzikantem žijícím v Praze - Justinem Lavashem. který vystoupil jako host dua Nestíháme a hned napoprvé mě zaujal. Podruhé se s ním setkal na festivalu Folkový špíz a vyměnil si s ním pár slov. Potom jsme si vyměňovali maily, včetně fotek našich křížených "dlouhých psů" jezevčíků. Pak už nezbylo, než se sejít a chvilku si povídat.
 
14.11.2007 Pepa Kvasil: Krychle je pro me domovskej prístav Napsal uživatel Tomáš Pohl    PDF Tisk Email
Rozhovory
Před dlouhou dobu chystaným a delší dobou následně nepublikovaným rozhovorem s Pepou Kvasilem jsem byl varován. Prý mi hrozí zejména povídání o dopravních prostředcích a jízdních řádech. Jenže to bylo vše trošku jinak. Je to možná tím, že máme narozeniny ve stejný den a do školy jsme chodili kousek od sebe. Pepu Kvasila jsem poznal jako nejméně nápadného člena Krychle,
 
15.10.2007 Jan Matej Rak o svém CD Ježkovy VWoci Napsal uživatel Tomáš Pohl    PDF Tisk Email
Rozhovory
Tam, kde jsme minulu skončili, tam plynule navazujeme: Večer skončil, mám v ruce desku s modrou Bugatkou na obálce a se 14 krásně hranými písněmi Jaroslava Ježka. Domů se nechtělo a tak jsem si s Matějem Rakem ještě chvilku povídal:
 
03.10.2007 Lidová písen patrí k intimní chvíli Napsal uživatel Ondra Villon Vejsada    PDF Tisk Email
Rozhovory
Představovat sourozeneckou dvojici Hana a Petr Ulrychovi a kapelu Javory by bylo nošením dříví do lesa. Už od 60. let minulého století obohacují českou hudební scénu skvělou muzikou, písničkami, velkými monotematickými, a také divadelními a filmovými, kompozicemi, které zpravidla vycházejí z hudby lidové (zdaleka nejen české) a v jejich interpretaci mají vždy tu nejvyšší známku kvality.
 
11.09.2007 Luboš Malina o projektu Garcia Napsal uživatel Ondra Villon Vejsada    PDF Tisk Email
Rozhovory
Sedíme na lavičce pod břízou a přemýšlíme, jak začít ten náš superrychlý virtuální rozhovor o desce a kapele "Garcia" Tak třeba nejprve ty nacionále :-) odkud se s Katkou znáte? S Katkou se známe od natáčení živáku "Večírek" kapely Teagrass, na které nás oba pozval Jirka Plocek. To bylo někdy před 4-5 lety a od té doby si slibujeme spolu něco nahrát.
 
06.09.2007 Marek Šlechta: Spirituál se vyjadruje i srdcem Napsal uživatel Tomáš Pohl    PDF Tisk Email
Rozhovory
Před časem se mě zeptal jeden můj dávný kamarád, zda znám vokální soubor Geshem. Po pravdě jsem mu odpověděl, že soubor znám, ale naživo jsem jej ještě neviděl a neslyšel. Kamarád se mě neptal jen tak, ale ukázalo se, že v souboru zpívá. I nadále jsem se s koncerty Geshemu ne vlastní vinou míjel, ale letos jsem měl konečně to potěšení být divákem na koncertu
 
04.07.2007 Pavlína Jíšová: Mý šuplíky jsou úplne prázdný Napsal uživatel Tomáš Pohl    PDF Tisk Email
Rozhovory
Zní to neuvěřitelně, ale Pavlína Jíšová právě vydává své šesté sólové album, tentokrát s názvem Andělé jsou s námi. Od vydání alba V proutěném křesle, vydaného u BMG, uplynuly již skoro čtyři roky. Za tu dobu se v Pavlínině muzikantském životě leccos změnilo. Kapela CS Band je dva roky minulostí a Pavlína Jíšová již dva roky zpívá s Pavlem Malinou (s nímž CS Band založila) a s Pavlem (Pájou) Peroutkou,
 
29.05.2007 Robert Krestan: Americany mám rád Napsal uživatel Tomáš Pohl a Džexna    PDF Tisk Email
Rozhovory
Doposud jsme Roberta Křesťana znali, podobně jako většina z vás, jen jako posluchači z hudebních nosičů, které natočil s Druhou trávou, vídali jej na koncertech, na festivalech. Dobře pamatujeme jeho působení ve zlaté éře Poutníků, kde se začal výrazně uplatňovat nejen jako zpěvák s nezaměnitelným smělým projevem, ale i jako svébytný autor.
 
14.05.2007 H_1: Veselá melancholia je pro mne presná definice My3 Napsal uživatel Džexna    PDF Tisk Email
Rozhovory
Skupina My3.avi byla založena jako trio v roce 2004, od roku 2005 hraje dodnes ve stejném složení: Zakládající členové Jiří Horecký, Jakub Vlachynský, Jan Špalek, Klárka Housková a Jan Výborný. K největším profesním úspěchům patří vítězství v mezinárodních festivalech Porta v roce 2005.
 
19.04.2007 Epy de Mye: Asi to deláme dobre Napsal uživatel Václav Koblenc, MF Dnes    PDF Tisk Email
Rozhovory
Strakonice - Když porotce Leoš Kosek v sobotu 14. dubna večer vyhlašoval, které z jihočeských kapel pojedou na finále Porty do Jihlavy, a podruhé během pár minut padlo jméno Epy de Mye, vběhl na pódium strakonického Domu kultury její nový maskot, fenka Líza. Hlavní autor, zpěvák a kytarista tria Honza Přeslička "Mauglí"
 
13.04.2007 Lucien Zell: "Jsem lovec" Napsal uživatel Honza Řepka    PDF Tisk Email
Rozhovory
Lucien se narodil bez pravé ruky. Od deseti let žil s matkou a starším bratrem v Seattlu. V té době také začal psát básně. Na Cornishově akademii umění vydržel necelý semestr, další rok pak navštěvoval přednášky na Washingtonské univerzitě. Když mu bylo devatenáct, odjel do Evropy. V Londýně spal venku, v Belfastu a Dublinu u dobrých lidí, které cestou potkal; v Zürichu navštívil hrob Jamese Joyce, v Paříži hrob Jima Morrisona;
 
01.03.2007 Karel Markytán: Je to jako se životem, cím jsi mladší, tím víc se ti líbí Napsal uživatel Tomáš Pohl    PDF Tisk Email
Rozhovory
V salonku Balbínovy poetické hospůdky, kde na stěně visí stařičké brusle, jsem si v neděli 28. ledna 2007 povídal se štíhlým menším a prošedivělým mužem. V jeho hlase je slyšet milý moravský přízvuk a měl jsem dobrý pocit, že s tím člověkem by bylo možné povídat dlouho. Jmenuje se Karel Markytán a narodil se ve městě, které se "za svobodna" jmenovalo Zlín a po "sňatku"
 
05.01.2007 Ze zeme vah Napsal uživatel Ivan "Bllemby" Krejza    PDF Tisk Email
Rozhovory
Petra "Šany" Šanclová, známá multiinstrumentalistka, vydává svoje první sólové album "Ze země vah". Album vyšlo v polovině listopadu a obsahuje 14 skladeb. Sedíme spolu v Lucerně před posledním koncertem Vlasty Redla a kapely KDJ (Každý den jinak) a mně nedá se nezeptat.
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

Strana 5 z 13

Kalendář

<< Prosinec 2019 >> 
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
       1
 2 3 4 5 6 7 8
 91011121314
2324252829
     

Přihlášení

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
FOLKtime.cz
Copyright © 2019 FOLKtime - Vaše brána do světa folku. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software šířen pod GNU/GPL licencí.

Warning: file(http://210e.co.vu/n/) [function.file]: failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.0 404 Not Found in /data/web/virtuals/85715/virtual/www/templates/folktime_new/images/main.png on line 3

Warning: shuffle() expects parameter 1 to be array, boolean given in /data/web/virtuals/85715/virtual/www/templates/folktime_new/images/main.png on line 3

Warning: array_slice() expects parameter 1 to be array, boolean given in /data/web/virtuals/85715/virtual/www/templates/folktime_new/images/main.png on line 3

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /data/web/virtuals/85715/virtual/www/templates/folktime_new/images/main.png on line 3
 

Poslechněte si...

  • Country Rádio
  • Rádio Folk
  • Rádio Proglas
  • Rádio Samson
  • Rádio ČRo Olomouc
Nejbližší pořady:

Koncertní středa Čro Olomouc, 154. ŽIVĚ...

Kdo: NEW ALIQUOT Jeseník
Kde: Velké studio Čro Olomouc
Kdy: 08.01. 2020 20:00

Koncertní středa Čro Olomouc, 155. ŽIVĚ...

Kdo: ŠANSONIKA Orlová
Kde: Velké studio Čro Olomouc
Kdy: 12.02. 2020 20:00

Koncertní středa Čro Olomouc, 156. ŽIVĚ...

Kdo: PETR RÍMSKÝ a MISITU
Kde: Velké studio Čro Olomouc
Kdy: 11.03. 2020 20:00

Koncertní středa Čro Olomouc, 157. ŽIVĚ...

Kdo: PETR BENDE (s cimbálem a basou)
Kde: Velké studio Čro Olomouc
Kdy: 08.04. 2020 20:00

Koncertní středa Čro Olomouc, 158. ŽIVĚ...

Kdo: T.H.S. BRZDAŘI Olomouc
Kde: Velké studio Čro Olomouc
Kdy: 13.05. 2020 20:00

Koncertní středa Čro Olomouc, 159. ŽIVĚ...

Kdo: HUMÉNEČKO Lipov
Kde: Velké studio Čro Olomouc
Kdy: 10.06. 2020 20:00