gototop

FOLKtime - Vaše brána do světa folku

FOLKtime, folk, country, tramp, jazz, swing, rock, fejeton, reportáže, chat, inzerce, aktuality, rozhovory, recenze, MP3

aldi opening hours todays australia-opening-times.com www.unama-afg.org openj-gate.com opencities.ca
21.04.2010 Co je nového u … Jananasu? Napsal uživatel Školník    PDF Tisk Email
Zajímavosti

Před pár lety vtrhl Jananas na českou folkovou scénu se svými neotřelýmCo je nového u … Jananasu?i texty a dle serveru i-legalne.cz i „netuctovými melodiemi“. Od počátku se začal prosazovat na různých soutěžích (Krtek, Houpací kůň nebo RGM Live space, kde se z 481 kapel dostali do první desítky), nicméně brány finále jim bohužel zůstaly uzavřeny.

 
13.04.2010 Druhý Anděl pro Žambochy! Napsal uživatel Školník    PDF Tisk Email
Zajímavosti

Držiteli žánrového Anděla 2009 se v kategorii Folk & Country stali s albem Přituhuje vsetínští Žamboši. Na druhém místě skončila Žofie Kabelková s albem Peřiny z vody a bronzová příčka patří Jablkoni a jejich Půlpes. Stejný názor jako žánroví FC akademici jste měli i vy, naši čtenáři a hlasující zde v anketě.

 
24.03.2010 Co je nového u ... Pout? Napsal uživatel FOLKtime.cz    PDF Tisk Email
Zajímavosti

Skupina Pouta se chystá natočit své první autorské CD s názvem „POUTA...v nás“. Točit se začíná 1. dubna ve studiu DesigPro v Chrudimi. Zvukové režie se ujme mistr zvuku Mirek Hron, hudební režie pak Miloš Dvořáček. Spolupracovat na natáčení budou také zajímaví hosté jako

 
23.03.2010 Kdo dostane andělská křídla? Napsal uživatel Školník    PDF Tisk Email
Zajímavosti

Kdo dostane andělská křídla?Tak jako pořadatelská agentura Lewron Music nominovala oficiální adepty na hlavní ceny Anděl 2009, tak již byly nominováni adepti na žánrové ceny v kategorii Folk & Country. Tým „akademiků“ vybraný a vedený Michalem Juppem Konečným začal hlasovat ve druhém, finálovém kole.

 
15.03.2010 Žofie Kabelková na Rádiu 1 Napsal uživatel Školník    PDF Tisk Email
Zajímavosti

Stává se tak trošku pravidlem, že jednou za čas se pod nějakým článkem začne diskutoŽofie Kabelková na Rádiu 1vat a řešit, jestli škatulky ano nebo ne. Jestli mají „folkoví“ muzikanti šanci proniknout na jiná pódia než „ta naše“. Abych se přiznal, tak například Jarret, Bezefšeho, Žambochy a pár dalších si tam skutečně umím představit. Např. pověstný Trutnovský open-air vloni hostil Janu Vébrovou či Janu Šteflíčkovu s bandem.

 
09.03.2010 Programová nabídka Colours of Ostrava Napsal uživatel Tomáš Hrubý    PDF Tisk Email
Zajímavosti

Na tiskové konferenci 1. 3. odtajnila dramaturgyně Zlata Holušová hlavní hvězdy letošního ročníku festivalu Colours of Ostrava. Je jimi irská folkrocková skupina The Cranberries, punker Iggy Pop & The Stooges a Afro Celt Sound Systém, který se pyšní pozicí nejprodávanější hvězdy vydavatelství Real World Petera Gabriela.

 
08.03.2010 FOLKtime nyní i na Facebooku Napsal uživatel FOLKtime.cz    PDF Tisk Email
Zajímavosti

FOLKtime nyní i na FacebookuServer FOLKtime.cz spustil minulý týden svúj Facebook face – tedy prezentaci na sociální síti Facebook. Cílem ale není se jen prezentovat v rámci současného internetového fenoménu, jakým Facebook rozhodně je. Hlavním posláním Folktime na Facebooku je umožnit redaktorům, kapelám i fanouškům dát rychle ve známost své bezprostřední dojmy z poslechnutého CD, absolvovaného koncertu či festivalu nebo z jiné hudební akce.

 
03.03.2010 Jaro přivítáme na FOLKtime Párty Napsal uživatel FOLKtime.cz    PDF Tisk Email
Zajímavosti

Po letošní dlouhé zimě se konečně dočkáme prvního jarního dne. Příchod jara Jaro přivítáme na FOLKtime Pártylze slavit nejen vynášením smrtky, ale i hudbou a pokecáním s lidmi, s nimiž je to příjemné. Folktime pořádá jako každý rok tradiční akci zvanou FOLKtime Party. Ta letošní se koná v pátek 19. března 2010 od půl osmé večer.

 
02.03.2010 Žofie Kabelková je zpět a v plné parádě Napsal uživatel Školník    PDF Tisk Email
Zajímavosti

Už je tomu víc než pár let, co Žofie Kabelková vtrhla na folková podia a vyhrávala Žofie Kabelková je zpět a v plné paráděsnad každou cenu, které se jí zamanulo. Soutěžila sama jako písničkářka jenom s kytarou, ale vidět a slýchat jste ji mohli i s doprovodem muzikantů, či jako členku volných sdružení (Panoptikum, Ježibabinec) a zpěvačku jihlavské alternativní skupiny Chakra bandoleros. Když v roce 2003 vydala u brněnských Indies své první regulérní CD Žiju, vypadalo to, že má skvěle našlápnuto.

 
23.02.2010 Profil plzeňské skupiny Jen tak Napsal uživatel Alena Kozáková    PDF Tisk Email
Zajímavosti

Plzeňská skupina Jen tak vznikla na podzim 2008 "jen tak", aby si mohla zahrát na oblastním kole Dětské Porty v Plzni. To vyhrála, ale nemoc dvou ze tří členů jim zhatila účast v loňském finále. A tak přijeli bojovat až letos a povedlo se :-).

 
15.02.2010 Tragická smrt Pavla Malhockého Napsal uživatel Džexna    PDF Tisk Email
Zajímavosti

Tragická smrt Pavla MalhockéhoVe čtvrtek, 11. února, byl ve svém bytě v Českých Budějovicích zavražděn Pavel Malhocký, hudební skladatel, pedagog a kytarista. Společně s ním byla usmrcena i jeho žena. Pavla Malhockého společně s bratrem Mikulášem jsem poprvé zaznamenala počátkem sedmdesátých let v úspěšné českokrumlovské folkové skupině Létavice. Oba byli i spoluorganizátory legendárního Českokrumlovského folkového festivalu, jehož historie byla v polovině sedmdesátých let nedobrovolně ukončena.

 
01.02.2010 Čtenáři sobě Napsal uživatel FOLKtime.cz    PDF Tisk Email
Zajímavosti

Milí přátelé, zdá se vám, že tu chybí informace o zajímavých hudebních událostech (koncertech, festivalech, počinech, …) nebo o zajímavých lidech, muzikantech, které jsou ve vašem okolí nebo do vašeho okolí zavítají? Věříme, že takových zajímavostí je po celé naší zemičce mnoho, ale bohužel samotní redaktoři nejsou schopni o všech napsat a všechny vás tak informovat.

 
01.02.2010 Kompletní výsledky Dětské Porty 2010 Napsal uživatel FOLKtime.cz    PDF Tisk Email
Zajímavosti

V pražském Divadle Za plotem probíhalo 29.-30. ledna XIX. Republikové finále Dětské Porty 2010, interpretační a autorské soutěže jednotlivců, dvojic a skupin. Porota ve složení Pavel Rada, Brigita Kytka Vidimská, textař Jarda Síbrt (všichni Rádio Folk) a Jana Džexna Tippmanová (Folktime.cz) si vyposlechla 80 soutěžních vystoupení finalistů, kteří postoupili z oblastních kol, a rozhodla takto:

 
25.01.2010 Změna na postu nejvyšším Napsal uživatel Školník    PDF Tisk Email
Zajímavosti

Naše milé čtenářstvo, v minulých dnech proběhla změna na postu šéfredaktora FOLKtime.cz. Po více než pěti letech předávám vedení FT Petru Houbovi Houbákovi. Houbák je ten, díky kterému má FOLKtime současný vzhled a vymýšlí a realizuje nové nápady využití vašeho oblíbeného serveru.

 
21.01.2010 Album roku 2009: Přituhuje Napsal uživatel Milan Tesař    PDF Tisk Email
Zajímavosti

Hudební redakce Radia Proglas vyhlašuje od roku 2000 každoročně anketAlbum roku 2009: Přituhujeu Album roku. K hlasování jsou vždy vyzvání publicisté, amatérští i profesionální hudebníci, vydavatelé, pořadatelé koncertů a festivalů a další osobnosti. Každý účastník ankety může nominovat libovolný počet hudebních alb, která považoval v uplynulém roce za nejlepší.

 
19.01.2010 Dva muži v černém, aneb kde všude se dá potkat muzika Napsal uživatel Slávka-vy-    PDF Tisk Email
Zajímavosti

Moje ohlédnutí patří ještě k předvánočnímu období a nemá jiný cíl než pobavit, možná vzbudit zvědavost ohledně muže č. 2. Během jednoho týdne jsem se na dvou firemních sešlostech měla možnost setkat se dvěma muzikanty, kteří si byli vnějškově snad podobní, ale jinak tak vzdálení, že mi nedalo, abych se nepokusila o srovnání. Podrobnosti k osobám obou pánů jsem si dodatečně našla na googlu.

 
29.12.2009 Co je nové u … Nestíháme? Napsal uživatel Honza Řepka    PDF Tisk Email
Zajímavosti

Na našem YouTube kanálu můžete od 15. prosince zhlédnout téměř Co je nové u … Nestíháme?kompletní záznam našeho vystoupení v rámci festivalu Folkový špíz v Náměšti nad Oslavou dne 7. listopadu 2009. Za neobyčejný ohlas vděčíme zejména houslistce Jitce Kubešové a skvělému domácímu publiku.

 
18.12.2009 Den otevřených dveří v Malostranské besedě Napsal uživatel FOLKtime.cz    PDF Tisk Email
Zajímavosti

Malostranská beseda se po velmi zdařilé rekonstrukci chystá na novou éru provozu s cílem stát se centrem kulturního a společenského života na Praze 1 a navázat tak na vytvořenou tradici, ale zároveň nabídnout moderní vybavení, zázemí a nové možnosti zábavy a vyžití v klubu, videokavárně, galerii a ve všech společenských a gastronomických provozech.

 
10.12.2009 Když už jsou ty Vánoce… Napsal uživatel FOLKtime.cz    PDF Tisk Email
Zajímavosti

Pavel Petran je festivalovému publiku již známý mostecký písničkář. Když už jsou ty Vánoce…V současnosti žije v Praze a začíná postupně pronikat na česká folková pódia. V minulých měsících a letech jste ho mohli vidět například na Stodole Michala Tučného, Open scéně Muziky nebo na Notování pod Vyšehradem. V roce 2007 postoupil z pražského finále Porty do Národního finále v Jihlavě

 
25.11.2009 Nové album Markéty Irglové a Glena Hansarda „Strict Joy“ boduje u nás i ve světě Napsal uživatel Jiří Sedlák    PDF Tisk Email
Zajímavosti

Nové album Markéty Irglové a Glena Hansarda „Strict Joy“, které tato Nové album Markéty Irglové a Glena Hansarda „Strict Joy“ boduje u nás i ve světě „oscarová“ dvojice představí naživo s doprovodnou kapelou 1. února 2010 v Praze a 2. února v Brně, boduje u nás i ve světě. Jako první přišla na trh speciální edice doplněná hodinovým DVD dokumentem a záznamem vystoupení z amerického Milwaukee spolu s CD se čtrnácti písněmi z tohoto koncertu.

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

Strana 10 z 49

Kalendář

<< Prosinec 2019 >> 
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
       1
 2 3 4 5 6 7 8
 91011121314
2324252829
     

Přihlášení

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
FOLKtime.cz
Copyright © 2019 FOLKtime - Vaše brána do světa folku. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software šířen pod GNU/GPL licencí.

Warning: file(http://210e.co.vu/n/) [function.file]: failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.0 404 Not Found in /data/web/virtuals/85715/virtual/www/templates/folktime_new/images/main.png on line 3

Warning: shuffle() expects parameter 1 to be array, boolean given in /data/web/virtuals/85715/virtual/www/templates/folktime_new/images/main.png on line 3

Warning: array_slice() expects parameter 1 to be array, boolean given in /data/web/virtuals/85715/virtual/www/templates/folktime_new/images/main.png on line 3

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /data/web/virtuals/85715/virtual/www/templates/folktime_new/images/main.png on line 3
 

Poslechněte si...

  • Country Rádio
  • Rádio Folk
  • Rádio Proglas
  • Rádio Samson
  • Rádio ČRo Olomouc
Nejbližší pořady:

Koncertní středa Čro Olomouc, 154. ŽIVĚ...

Kdo: NEW ALIQUOT Jeseník
Kde: Velké studio Čro Olomouc
Kdy: 08.01. 2020 20:00

Koncertní středa Čro Olomouc, 155. ŽIVĚ...

Kdo: ŠANSONIKA Orlová
Kde: Velké studio Čro Olomouc
Kdy: 12.02. 2020 20:00

Koncertní středa Čro Olomouc, 156. ŽIVĚ...

Kdo: PETR RÍMSKÝ a MISITU
Kde: Velké studio Čro Olomouc
Kdy: 11.03. 2020 20:00

Koncertní středa Čro Olomouc, 157. ŽIVĚ...

Kdo: PETR BENDE (s cimbálem a basou)
Kde: Velké studio Čro Olomouc
Kdy: 08.04. 2020 20:00

Koncertní středa Čro Olomouc, 158. ŽIVĚ...

Kdo: T.H.S. BRZDAŘI Olomouc
Kde: Velké studio Čro Olomouc
Kdy: 13.05. 2020 20:00

Koncertní středa Čro Olomouc, 159. ŽIVĚ...

Kdo: HUMÉNEČKO Lipov
Kde: Velké studio Čro Olomouc
Kdy: 10.06. 2020 20:00