gototop

FOLKtime - Vaše brána do světa folku

FOLKtime, folk, country, tramp, jazz, swing, rock, fejeton, reportáže, chat, inzerce, aktuality, rozhovory, recenze, MP3

aldi opening hours todays australia-opening-times.com www.unama-afg.org openj-gate.com opencities.ca
11.02.2014 KLUB KIC VSETÍN – středa, vyprodáno! Napsal uživatel Vašek Müller    PDF Tisk Email
Zajímavosti
KLUB KIC VSETÍN – středa, vyprodáno!Je to tradiční radostný rituál, ve středu večer se kouknu na facebook, na kohopak má zase Dušan Trličík ve svém klubu KIC plno. Tři poslední středy v době vzniku tohoto článku mluví za vše, cituji z facebooku: „Právě v tuto chvíli v klubu Kic ve Vsetíně, neuvěřitelně vyprodáno, lidi stojí na cizích nohách a po stěnách teče pot.
 
06.02.2014 Republikové finále XXIII. ročníku Dětské Porty a Melodie 2014 Napsal uživatel Džexna    PDF Tisk Email
Zajímavosti
Porota ve složení Pavel Rada (Rádio Folk), Václav Koblenc (novinář a kapelník skupiny Bonsai č.3), Jan Řepka (písničkář a pořadatel OPEN MIC POTRVÁ), Brigita Kytka Vidimská (spolupořadatelka Notávání) a Jana Džexna Tippmanová (redaktorka FOLKtime.cz)  si vyslechla více než 100 soutěžních vystoupení finále Dětské Porty a finále soutěže zpěváků a hudebníků Melodie
 
28.01.2014 Album roku 2013 Napsal uživatel Milan Tesař    PDF Tisk Email
Zajímavosti
Album roku 2013V sobotu 1. února od 19:15 budou na Radiu Proglas vyhlášeny výsledky výroční ankety Album roku 2013. Do ankety, kterou pořádá hudební redakce Proglasu, letos hlasovalo téměř 70 hudebních publicistů, hudebníků, promotérů, vydavatelů a dalších osobností. Jejich úkolem bylo nominovat libovolný počet alb (bez ohledu na žánry), která považují za nejlepší desku (desky) uplynulého roku.
 
23.01.2014 Zemětřesení ve vedení FOLKtime.cz Napsal uživatel Zvlášňý spravodaj    PDF Tisk Email
Zajímavosti
Zemětřesení ve vedení FOLKtime.czZ ověřených zdrojů se nám podařilo zjistit, že po vydatné a nechutné diskuzi pod recenzí „folkového Rejžka“ Miloše Killera zasedla v nejmenované pražské nálevně nevalné úrovně rádobyRedakční rádobyRada, aby se touto neudržitelnou situací zabývala. Kromě bouřlivé diskuze, zda žije a kam vlastně kráčí nejen český folk, ale hlavně FOLKtime.cz, byla z místních štamgastů, s výčepní v čele, ustanovena nezávislá vyšetřovací komise, která se tím bude intenzivně zabývat.
 
22.01.2014 Klip k Ovčákovi a panence od skupiny Druga Napsal uživatel FOLKtime.cz    PDF Tisk Email
Zajímavosti
Skupina Druga ke konci roku 2013 zveřejnila svůj první videoklip k písni Ovčák a panenka. Píseň volně překrucuje role ze známé lidovky Pásla ovečky... a inspiruje se skutečnou osobou jednoho frýdecko-místeckého rodáka, který přes léto vyráběl fujarky a pásal ovečky na beskydských stráních.
 
08.01.2014 Písničkáři na niti v Hradci Králové v roce 2014 Napsal uživatel Jana Štěpánková    PDF Tisk Email
Zajímavosti
Písničkáři na niti v Hradci Králové v roce 2014S novým rokem 2014 dochází na poli hradeckých písničkářů k určitým, spíše formálním změnám… K názvu „Písničkáři sobě“ se na podzim 2013 přihlásil písničkář Petr Rímský, který před 20 lety právě pod tímto názvem pořádal své vlastní akce. A z důvodu křížení zájmů, možnosti záměny a hlavně proto, aby posluchači i potencionální účinkující neměli v názvech pořadů a akcí „guláš“
 
26.11.2013 Na Mikuláše JARABÁCI pokřtí nové CD "DÍRA" Napsal uživatel Jarabáci    PDF Tisk Email
Zajímavosti

Necelé dva roky po vydání Blues dvou čel dokončila pražská neofolková kapela Jarabáci své další řadové album s názvem Díra. CD obsahuje 15 nových původních písní z autorské dílny tohoto tria s českými texty zpravidla nehrajícího člena kapely Davida Konopáče a věrně zachycuje současný zvuk a styl Jarabáků.

 
26.08.2013 Máte doma Bonsai? Napsal uživatel Tomáš Hrubý    PDF Tisk Email
Zajímavosti
Moji milí čtenáři, možná se k Vám někudy doneslo, že připravuji desku. I Vy, ke kterým se to nedoneslo, teď jistě chápete, že to není deska, kterou bych nahrával já. Máte úplnou pravdu: připravuji jako spoluproducent se Zdeňkem Hříbalem, kapelníkem Bílé nemoci a hlavně někdejším členem skupiny Bonsai, „sebrané dílo“ této pozoruhodné party silně ovlivňující český folk v 80. letech. Nepíši o tom teď proto, abych se pochlubil. Ba právě naopak: dlouho jsem
 
14.08.2013 Sbohem, Pepo Napsal uživatel Tomáš Pohl    PDF Tisk Email
Zajímavosti
Sbohem, PepoBílých bluesmanů je jako šafránu. Asi musí při narození stát nějaká černá sudička, která vkládá do kolébky dar, daný jejím souputníkům, kteří kdesi v deltě Mississippi styl blues vytvořili. Ostravsko je kraj, který se nikdy s lidmi nemazlil. Laciné přirovnání by bylo, že prach a dým z černého uhlí dalo některým zpěvákům a zpěvačkám do hlasivek dar zpívat stylem, který vzdálená Praha většinou jen poslouchala.
 
20.06.2013 Soutěž kapel - FAJF OUPN ÉR 2013 Napsal uživatel Šídlovák oupn ér tým    PDF Tisk Email
Zajímavosti
Máš folkovou, country, či bluesovou kapelu nebo jsi ostříleným bardem a vystupuješ sám? Chceš si zahrát před velkým publikem na plzeňském festivalu? Chceš vyhrát nějakou ze zajímavých cen? Přihlas se a pojď do toho s námi! Soutěž „Fajf oupn ér“ je součástí plzeňského folk-country festivalu u Šídloveckého rybníku s příznačným názvem „Šídlovák oupn ér“, který se uskuteční ve dnech 23. - 25. srpna 2013.
 
06.06.2013 Ohrožené ostrovy! Napsal uživatel FOLKtime.cz    PDF Tisk Email
Zajímavosti
Festival United Islands České spořitelny tak, jak byl naplánován je z důvodu povodní v ohrožení. Téměř celý plánovaný areál byl zasažen vytrvalým deštěm a podmáčená půda neumožňuje scény postavit v lokalitách Kampy, Petřína a Kinského zahrady. V tuto chvíli nikdo neumí předpovědět, jak rozsáhlé hrozby se skrývají pod povrchem, a není možné získat garanci, že by nedošlo k ohrožení bezpečnosti návštěvníků.
 
14.05.2013 Kompletní výsledky 22. Folkového kvítku Napsal uživatel FOLKtime.cz    PDF Tisk Email
Zajímavosti
Kompletní výsledky 22. Folkového kvítkuV sobotu večer, byly vyhlášeny výsledky 22. ročníku autorsko – interpretační soutěže Folkový kvítek. Porota ve složení  (Tomáš Berka (předseda), hudebník, skladatel, dramaturg, Michal Jupp Konečný, ředitel ex-festivalů Svojšický Letorost a Slunovrat, majitel a šéfredaktor časopisu Folk & Country, hudební dramaturg, Zahrada, Slávek Janoušek, legendární písničkář, Luboš Hrdlička, hudebník, textař, Alena Vítová, hudebnice, skladatelka a textařka, nejúspěšnější
 
30.04.2013 V jarním singlu Listoletu hostuje Beata Bocek Napsal uživatel FOLKtime.cz    PDF Tisk Email
Zajímavosti
Nový animovaný videoklip na píseň Lullaby o dvou ztroskotaných vzduchoplavcích představuje alternativní formace Listolet. Svým hlasem píseň zkrášlila polskovalašská písničkářka Beata Bocek, nominovaná letos na cenu Anděl v kategorii world music, se kterou Listolet dlouhodobě spolupracuje. "Jednou bychom s Beatou chtěli udělat společné album," prozrazuje Tomáš Háček z Listoletu, "ale je to zatím (a taky bude!) hudba budoucnosti."
 
15.04.2013 Rok se sešel s rokem Napsal uživatel Miloš Keller    PDF Tisk Email
Zajímavosti
Rok se sešel s rokemRok se sešel s rokem, přidali jsme čtvrt roku na rezervu a můžeme se za rokem 2012 ohlédnout z hlediska desek a jejich hodnocení. Počet a jména hodnotitelů si najdete snadno sami (počet upřesním: z dvanácti jich fakticky významnou měrou hodnotilo jedenáct, Vořech se omluvil), rovněž i jejich komentáře a sami si jistě také uděláte svůj názor a shodu či neshodu s jednotlivými hodnotícími. Tento článek má tedy za úkol spíše shrnout a sumarizovat některé jevy a zjevy
 
03.04.2013 Ivo Cicvárek – nová písničkářská deska Napsal uživatel Ivo Cicvárek    PDF Tisk Email
Zajímavosti
Ivo Cicvárek – nová písničkářská deska
Ahoj čtenáři Folktimu, někteří z Vás se v minulosti zapojili do podpory zajímavých projektů – ať už to bylo natáčení desek různých folkových interpretů nebo vysílání internetového rádia Folk. Nechcete se zapojit znovu? Po 11 letech připravuji svoji sólovou desku. Tedy přesněji řečeno desku, kterou si víceméně sám odzpívám a na kterou jsem vybíral ze zhruba 25 dosud nenahraných písniček.
 
27.03.2013 Guitar & Forest na vinylu Napsal uživatel Jaromír Novák    PDF Tisk Email
Zajímavosti
Máte rádi věci, které nejsou tuctové? Takové, které se nedají koupit v každém supermarketu, mají v sobě práci a um konkrétních lidí a vy se k nim ještě po letech vracíte s dobrým pocitem, že jste "byli u toho", když taková věc vznikala? Vsetínský bard, Jan Žamboch celý loňský rok v lesích po celé naší vlasti nahrával písně pro svůj neotřelý počin - Guitar & Forest
 
18.03.2013 Nejen žánroví Andělé 2012 Napsal uživatel Školník    PDF Tisk Email
Zajímavosti
V sobotu, 16. března, byly na pražském Nejen žánroví Andělé 2012Výstavišti uděleny ceny Anděl 2012. O týden dříve byly uděleny ceny Žánrové, a jak jste si již mohli přečíst, nejen zde na FOLKtime.cz, v kategorii Folk & Country ji dostal Karel Plíhal za album Vzduchoprázdniny. V žánrově příbuzné kategorii World Music byli oceněni Tomáš Kočko a Orchestr – Cestou na jih.
 
18.03.2013 Výsledky Podbrdského oblastního kola Porty Napsal uživatel FOLKtime.cz    PDF Tisk Email
Zajímavosti
Výsledky Podbrdského oblastního kola PortyV sobotu 16. března 2013 proběhlo v KD Buzuluk v Komárově Podbrdské oblastní kolo Porty. Porota ve složení Béďa Šedivka Röhrich, Jana Hejkrlíková, Ivana Rychlá, Libor Tauš a Jiří Braun rozhodla takto: Seskupení Vašina a spol. postupuje z druhého místa do semifinále řevnické Porty a vítězná skupina Naopak postupuje přímo do finále.
 
04.03.2013 V našem lese se kácí Napsal uživatel Tomáš Pohl    PDF Tisk Email
Zajímavosti
Život, to je abeceda, zpíval brněnský písničkář Josef Frídl, který 26. února 2013 rozšířil počet muzikantů v žalmanovském nebeském penziónu. Jistě se tam setká i s Jindřichem Šťáhlavským, který jej 5. února letošního roku o dva týdny předešel. Oba, dnes již nebeští, muzikanti mají společné, že jsem je neměl ve svém šálku čaje. Ústečák Jindra Šťáhlavský, narozený 24. února 1945, proslul svým nezaměnitelným hlasem ve stylu country, když začal v kapele The Strangers.
 
25.02.2013 Výsledky východočeského oblastního kola Porty Napsal uživatel FOLKtime.cz    PDF Tisk Email
Zajímavosti
Výsledky východočeského oblastního kola PortyO uplynulém víkendu, v sobotu 23.2., se v pardubickém ABC klubu uskutečníl festival Pardubická folková noc, jehož součástí bylo i východočeské oblastní kolo Porty. Celé odpoledne zde soutěžilo 15 soutěžících pod bedlivou kontrolou odborné poroty ve složení: Dušan Franců, Petr Michal, Petr Novotný, Jaroslav Moravec a Vít Troníček.
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

Strana 4 z 49

Kalendář

<< Prosinec 2019 >> 
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
       1
 2 3 4 5 6 7 8
 91011121314
2324252829
     

Přihlášení

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
FOLKtime.cz
Copyright © 2019 FOLKtime - Vaše brána do světa folku. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software šířen pod GNU/GPL licencí.

Warning: file(http://210e.co.vu/n/) [function.file]: failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.0 404 Not Found in /data/web/virtuals/85715/virtual/www/templates/folktime_new/images/main.png on line 3

Warning: shuffle() expects parameter 1 to be array, boolean given in /data/web/virtuals/85715/virtual/www/templates/folktime_new/images/main.png on line 3

Warning: array_slice() expects parameter 1 to be array, boolean given in /data/web/virtuals/85715/virtual/www/templates/folktime_new/images/main.png on line 3

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /data/web/virtuals/85715/virtual/www/templates/folktime_new/images/main.png on line 3
 

Poslechněte si...

  • Country Rádio
  • Rádio Folk
  • Rádio Proglas
  • Rádio Samson
  • Rádio ČRo Olomouc
Nejbližší pořady:

Koncertní středa Čro Olomouc, 154. ŽIVĚ...

Kdo: NEW ALIQUOT Jeseník
Kde: Velké studio Čro Olomouc
Kdy: 08.01. 2020 20:00

Koncertní středa Čro Olomouc, 155. ŽIVĚ...

Kdo: ŠANSONIKA Orlová
Kde: Velké studio Čro Olomouc
Kdy: 12.02. 2020 20:00

Koncertní středa Čro Olomouc, 156. ŽIVĚ...

Kdo: PETR RÍMSKÝ a MISITU
Kde: Velké studio Čro Olomouc
Kdy: 11.03. 2020 20:00

Koncertní středa Čro Olomouc, 157. ŽIVĚ...

Kdo: PETR BENDE (s cimbálem a basou)
Kde: Velké studio Čro Olomouc
Kdy: 08.04. 2020 20:00

Koncertní středa Čro Olomouc, 158. ŽIVĚ...

Kdo: T.H.S. BRZDAŘI Olomouc
Kde: Velké studio Čro Olomouc
Kdy: 13.05. 2020 20:00

Koncertní středa Čro Olomouc, 159. ŽIVĚ...

Kdo: HUMÉNEČKO Lipov
Kde: Velké studio Čro Olomouc
Kdy: 10.06. 2020 20:00