gototop

FOLKtime - Vaše brána do světa folku

FOLKtime, folk, country, tramp, jazz, swing, rock, fejeton, reportáže, chat, inzerce, aktuality, rozhovory, recenze, MP3

14.03.2012 Co je nového u... Lady Šimíčkové a Ivo Cicvárka? Napsal uživatel FOLKtime.cz    PDF Tisk Email
Zajímavosti
Co je nového u... Lady Šimíčkové a Ivo Cicvárka?Textařka a zpěvačka Lada Šimíčková, která dlouhodobě hudebně spolupracuje s písničkářem Ivo Cicvárkem, právě nahrává své debutové album, které vyjde v červnu 2012 u Indies Scope. Žánr, v němž se Lada a Ivo pohybují, v sobě kombinuje prvky šansonu a soudobé písňové akustické hudby s jemnou elektronikou– vše postaveno na vynikajícím písňovém textu, který je v Ladině tvorbě vždy zásadní.
 
14.03.2012 Poletíme? vydávají album Kroskántry Napsal uživatel FOLKtime.cz    PDF Tisk Email
Zajímavosti
Poletíme? vydávají album KroskántryBrněnští Poletíme? na novém albu KROSKÁNTRY objevují v sobě srdce kovboje a svůj originální banjo punk rozšiřují o další styl – country, teda přesněji v podání Poletíme? - kántry. Na třetím řadovém albu Poletíme? opět kladou důraz na vtipné texty, přímočaré, poetické, přesto lehce vulgární.
 
13.03.2012 Okolo Třeboně dá větší prostor objevům Napsal uživatel Václav Koblenc    PDF Tisk Email
Zajímavosti
Festival Okolo Třeboně, na jeOkolo Třeboně dá větší prostor objevůmhož 21. ročníku se letos představí Michal Pavlíček, Sto zvířat, Divadlo Járy Cimrmana, Michal Viewegh či písničkář Pavel Žalman Lohonka, dá větší prostor objevům. Pořadatelé se rozhodli podpořit ve větší míře mladé kapely poté, co přišla zpráva, že letos se neuskuteční největší tuzemský folkový a multižánrový festival Zahrada v Náměšti na Hané, který se právě talentům dlouhodobě věnoval.
 
09.03.2012 Zahradní" soutěž písničkářů a dvojic na Folkové růži Napsal uživatel Michal Jupp Konečný    PDF Tisk Email
Zajímavosti
Písničkáři letos Krtka dostanou! Jak už víte, Zahrada v NáměšZahradníti se letos neuskuteční. Dobří lidé okolo Zahrady ale nezahálejí. Zatímco kapely letos o Krtka soutěžit nemohou, písničkáři a dvojice ano. Vyhlašujeme konkurs na Zahrádku písničkářů 2012! Podmínky jsou následující:
 
20.02.2012 Kapitán Kid Napsal uživatel Belmondo    PDF Tisk Email
Zajímavosti
Kapitán KidPrvní naše setkání se uskutečnilo díky Slabochovi Benovi. Hulákali jsme tu písničku na pionýrském táboře a netušili, že nějaký Kapitán Kid vůbec existuje, a když jsme jeho jméno objevili ve zpěvníku, bylo nám stejně blízké asi jako Old Shatterhand.
 
16.02.2012 Druhá tráva, Jarret a Tomáš Klus = nominace na Žánrové ceny Anděl 2011 Napsal uživatel Školník    PDF Tisk Email
Zajímavosti
Druhá tráva, Jarret a Tomáš Klus = nominace na Žánrové ceny Anděl 2011V pátek 2. března budou v pražském Paláci Akropolis předány žánrové ceny Anděl za rok 2011. Oproti hlavnímu večeru, který Česká televize odvysílá v přímém přenosu, bude z předávání žánrových cen odvysílán záznam. Letošními nominovanými jsou: Druhá tráva s albem Marcipán z Toleda (Universal Music), Jarret s albem Za hrany (Indies Scope) a Tomáš Klus s albem Racek (Sony Music).
 
15.02.2012 Skončí i rádio Folk? Napsal uživatel Kuba Horák    PDF Tisk Email
Zajímavosti
Radio FolkKrátce po té, co z „mediální scény“ zmizel jediný tištěný časopis zabývající se folkovou hudbou, hrozí konec i stejnojmennému rádiu. Dlouhá léta jej totiž finančně (o čase stráveném prací pro rádio lepší nepsat) dotoval jeho zakladatel a ředitel Pavel Rada. A protože se zdroje tohoto dobrého blázna ani ne tak pomalu jako jistě tenčí, je téměř jisté, že pokud se k Pavlovi nikdo nepřidá, rádio bude následovat kroky výše zmíněného časopisu.
 
06.02.2012 Výsledky XXI. Republikového finále Dětské Porty a několik slov Napsal uživatel Džexna    PDF Tisk Email
Zajímavosti
V pražském Divadle Za plotem probíhalo 3. - 4. února XXI. Republikové finále Dětské Porty 2012, interpretační a autorské soutěže jednotlivců, dvojic a skupin dětí a mládeže do 26 let. Zároveň se letos podruhé v rámci programu uskutečnilo i Republikové finále XVI. ročníku soutěže Melodie představující mladé zpěváky a hudebníky bez rozdílu žánrů.
 
26.01.2012 Epy de Mye podruhé v Paláci Akropolis? Je to na vás. Napsal uživatel FOLKtime.cz    PDF Tisk Email
Zajímavosti
Epy de Mye podruhé v Paláci Akropolis? Je to na vás. První letošní koncert odehrála jihočeská Epy de Mye v pondělí 9. ledna ve slušně zaplněném pražském Paláci Akropolis. Kapelu si pořadatelé vybrali v rámci soutěžního projektu Future Line, který dává šanci mladým kapelám zahrát si na jedné z nejprestižnějších pražských klubových scén. Pražští fanoušci tak měli jedinečnou šanci vidět plnohodnotný koncert kapely za symbolických
 
24.01.2012 FOLKomín 2012 ve víru změn, překvapení, novinek a specialit Napsal uživatel Agentura BB nikoliv C    PDF Tisk Email
Zajímavosti
FOLKomín 2012 ve víru změn, překvapení, novinek a specialitPřinášíme první informace o letošním festivalu. Personální zemětřesení – pokladník dramaturgem, dramaturg do pokladny, spíkr zvukařem. A co termín? Jak se na festivalu bránit infekci. Diváci ceny sotva unesou. Po psích posluchačích i kočkám vstup doporučen… Rodiny tentokrát na festival tak výhodně až to je k nevíře. Kdo je tajemným ředitelem FOLKomína? Bomba v dramaturgii – mezi účinkujícími je interpret, který v Praze dosud nevystoupil ani z metra.
 
17.01.2012 Výsledky ankety Album roku 2011 Napsal uživatel Milan Tesař    PDF Tisk Email
Zajímavosti
Výsledky ankety Album roku 2011V sobotu 14. ledna jsme v hudebním týdeníku Slyšte, lidé! vyhlásili výsledky výroční ankety Album roku 2011, kterou pořádá hudební redakce Radia Proglas. Do ankety hlasují oslovení hudebníci a publicisté, kteří jsou s naším rádiem v kontaktu, a také vybraní pracovníci Proglasu. Do letošního ročníku hlasovalo přes 70 respondentů, kteří mohli nominovat libovolný počet alb bez ohledu na žánr.
 
12.01.2012 Příběhy písní (díl druhý) Napsal uživatel Michal Bystrov    PDF Tisk Email
Zajímavosti
Příběhy písní (díl druhý)První část zamýšlené trilogie Příběhy písní vznikla v roce 2009. Také v druhém díle se Michal Bystrov vydává po stopách skladeb, na jejichž původní smysl, osudy či autory se dávno zapomnělo. Na základě ověřených faktů líčí co možná nejpodrobněji a nejpravdivěji historii jejich vzniku, srovnává všechny známé teorie, upozorňuje na staleté omyly a vykresluje prostředí a situace, v nichž se jednotlivé písně zrodily.
 
11.01.2012 Docela mazaný způsob, jak z hráčů vyždímat maximum Napsal uživatel Michal Bystrov    PDF Tisk Email
Zajímavosti
Docela mazaný způsob, jak z hráčů vyždímat maximumObčas dělám takovou věc, která by pro novináře měla být samozřejmá, ale věřte mi, že zdaleka není: když mi dojdou nápady, o čem psát, a nechci si nechat nutit témata shora, vyjdu do ulic a hledám nové téma sám. Tak jsem pro sebe objevil například současný pražský bigbít skupiny Tajné slunce, grungeovou lyriku kapely Obří broskev nebo folkové rapování Ondry Ládka, který se měl už brzy proslavit pod pseudonymem Xindl X.
 
10.01.2012 Milý pane doktore Napsal uživatel Tomáš Pohl    PDF Tisk Email
Zajímavosti
Milý pane doktoreMilý pane doktore, Vaši nejbližší Vám říkali Errole, ale kdo dnes ví, kdo to byl filmový hrdina Errol Flyn? S Vašimi knihami jsem se setkal v polovině šedesátých let a jako puberťáka mě doslova a do písmene dostal román Zbabělci. Nevěděl jsem, že své později vydané knihy a povídky jste psal ve velmi mladém věku.
 
09.01.2012 Co je nového u …. Žalmana a spol.? Napsal uživatel Školník    PDF Tisk Email
Zajímavosti
Od října 1997 hrála skupina Žalman a spol. ve složení Pavel Žalman Lohonka, Petr Novotný, Honza a Jindřiška Brožovi. Po těchto čtrnácti letech opouští skupinu Jindřiška Brožová. Podle našich neověřených zpráv skončila Jindřiška ve skupině ke konci roku 2011 a údajně by ji měla nahradit dřívější zpěvačka Spolu a Sem Tamu Michaela Krmíčková.
 
22.12.2011 Dušičky Slávka Janouška Napsal uživatel Slávek Janoušek    PDF Tisk Email
Zajímavosti
Dušičky Slávka Janouška Písničkář Slávek Janoušek hrající ve dvojici s Lubošem Vondrákem vydává CD dětských písní Dušičky s podtitulem: písně nejen pro děti. Krátké a výrazné písně mnohde s poměrně bohatým aranžmá jsou autorsky dílem Slávka Janouška a k polovině písní jsou jako texty použity básně z čerstvě vydané knihy Milion melounů Daniely Fischerové, autorky divadelních a rozhlasových her, povídek a také knih pro děti.
 
14.11.2011 Magor odešel Napsal uživatel Tomáš Pohl    PDF Tisk Email
Zajímavosti
10. listopadu zemřela jedna z nejvýraznějších posMagor odešeltav naší kultury dvacátého i tohoto století – Ivan Jirous, zvaný Magor. Přezdívku mu vymyslel Eugen Brikcius v rámci Křižovnické školy čistého humoru bez vtipu, v níž Magor zastával funkci ministra vnitra. Chlapec z tzv.  dobré středostavovské rodiny z Humpolce na Českomoravské vysočině vystudoval v šedesátých letech minulého století dějiny umění na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy.
 
14.11.2011 Eggnoise odehrají svůj poslední koncert Napsal uživatel Šimon Kotek    PDF Tisk Email
Zajímavosti
Kapela Eggnoise v současné sestavě končí. Dvě duše kapely – autoři Ondra Kopička a Ondřej Galuška budou ve své plodné spolupráci pokračovat, sedmičlenné těleso však bude minulostí. Pražští Eggnoise, sedmičlenná punk-jazzová a swing-popová skupina se zaryla do paměti českého i zahraničního publika neotřelou, inovativní a zároveň zpěvnou směsí swingu, jazzu, folkového písničkářství, rocku a punku.
 
09.11.2011 Co je nového u … Žambochů? Napsal uživatel FOLKtime.cz    PDF Tisk Email
Zajímavosti
Jan Žamboch se stal vítězem kategorie hry na akustickou kytaru bez rozlišení žánrů druhého ročníku slovenské Gitariády 2011, která se uskutečnila 22.10.2011 v Banské Bystrici. Prvenství získal ve velké konkurenci bravurních českých i slovenských kytarových hráčů. Zároveň se Jan Žamboch objeví jako moderátor nového folkového magazínu TV Noe Mezi pražci, jenž mapuje dění nejen na folkové scéně.
 
08.11.2011 Jediná spravedlnost? Napsal uživatel Tomáš Pohl    PDF Tisk Email
Zajímavosti
Říká se, že jedinou spravedlností na světě je smrt. Jsou ale chvíle, kdy to tak necítím. Dne 31. října letošního roku odešel navždy herec, pan Bořivoj Navrátil. Není to tak dávno, co odešel pan Rudolf Pellar, pro mě nezapomenutelný člověk a stejně tak i nezapomenutelný novinář pan Jiří Ješ. Jak léta utíkají, čím dál víc si vážím chvil setkání s takovými lidmi.
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

Strana 6 z 49

Kalendář

<< Červenec 2020 >> 
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
   1 2 3 4 5
 6 7 8 912
131415
202126
27  

Přihlášení

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
FOLKtime.cz
 

Poslechněte si...

realbdsmporn.net
  • Country Rádio
  • Rádio Folk
  • Rádio Proglas
  • Rádio Samson
  • Rádio ČRo Olomouc
Nejbližší pořady:

156. koncert "živě..."

Kdo: Vojta Kiďák Tomáško
Kde: Velké studio Čro Olomouc
Kdy: 09.09. 2020 20:00

157. koncert "živě..."

Kdo: T.H.S. Brzdaři
Kde: Velké studio Čro Olomouc
Kdy: 14.10. 2020 20:00

158. koncert "živě..."

Kdo: Matěj Ptaszek & Honza Stehlík
Kde: Velké studio Čro Olomouc
Kdy: 11.11. 2020 20:00

159. koncert "živě..."

Kdo: Bluegrass Nova
Kde: Velké studio Čro Olomouc
Kdy: 09.12. 2020 20:00