gototop

FOLKtime - Vaše brána do světa folku

FOLKtime, folk, country, tramp, jazz, swing, rock, fejeton, reportáže, chat, inzerce, aktuality, rozhovory, recenze, MP3

08.05.2011 Martin Rous a Martina Spurná - společně Napsal uživatel Ludvík Král    PDF Tisk Email
Zajímavosti
Recitál písničkáře Martina Rouse se uskuteční ve čtvrtek 12. 5. od 19,30 v Optice Radlická 25. Jako host vystoupí Martina Spurná – exKvokál.
 
02.05.2011 Co je nového u Přeletu M.S.? Napsal uživatel Přelet M.S.    PDF Tisk Email
Zajímavosti
Připravujeme V. ročník „Májového koncertu“ v Blovicích (12. května 2011 od 19:00). Během koncertu pokřtíme naše první oficiální CD  a přivítáme milé hosty, kteří se na tomto CD také objeví. Ten, kdo má prsty v nahrávání, míchání a vydání nosiče, není nikdo jiný než Honza Friedl, jehož studio AV Servis ve Vyšším Brodě se na nějaký čas stalo našim druhým domovem.
 
13.04.2011 Je to krásné povídání Napsal uživatel Tomáš Pohl    PDF Tisk Email
Zajímavosti
V přemíře knižních titulů patří k populárním různé druhy rozhovorů a povídání, zejmJe to krásné povídáníéna o veselých příhodách tzv. celebrit. Existuje řada kompilátů složených z časopiseckých článků s titulkem, že teď to bude o slavném člověku „doopravdy ono“. Nad takovou makulaturou se po vyplacení honoráře „sepisovateli“ zavře voda, v nejlepším případě na knihu padá prach v obchodě s levnými knihami.
 
04.04.2011 Druhá tráva bloguje Napsal uživatel FOLKtime.cz    PDF Tisk Email
Zajímavosti
Letos slaví Druhá tráva 20 let od svého založení a jako každý rok i tento bude velmi nabitý. Co však čeká kapelu nejdřív, je natáčení nového alba, autorské desky Roberta Křesťana. Nahrávka vzniká v americkém Nashvillu v proslulém studiu Quad, kde vznikla i poslední deska Pavla Bobka Víc nehledám.  Zažít atmosféru natáčení mohou i fanoušci Druhé trávy.
 
30.03.2011 My3.avi v prvním videoklipu Za 5 minut 12 Napsal uživatel FOLKtime.cz    PDF Tisk Email
Zajímavosti
My3.avi v prvním videoklipu Za 5 minut 12 V sobotu 26. března v pražském Blues sklepě měl premiéru první videoklip skupiny My3.avi k písničce Za 5 minut 12. „Natočili jsme ho během jednoho chladného podzimního podvečera v malebné vsi Betlém. Chtěli bychom poděkovat všem, co nám s ním pomohli!!! Jmenovitě pak hlavně Jarqu Plouharovi za kameru, Luboši Ondráčkovi za střih a Tomáši Velcovi a firmě Frame100r za postprodukci,“ říká režisér videoklipu Jakub Vlachynský z My3.avi. Písnička pochází
 
10.03.2011 Chcete se zhoupnout v Třeboni? Napsal uživatel Školník    PDF Tisk Email
Zajímavosti
V rámci 20. ročníku festivalu Okolo Třeboně se i letos, na hlavním třChcete se zhoupnout v Třeboni?eboňském Náměstí TGM, představí scéna Houpací kůň. Tato scéna je určená mladým nadějným kapelám a objevům a dává prostor hudebníkům z žánrů folk, rock, world music atd. Každý rok se do Houpacího koně hlásí zástup kapel, které dramaturgové vybírají z nahrávek, a do finále jde sedm skupin.
 
21.02.2011 Chcete si předplatit nové album Zhasni? Napsal uživatel FOLKtime.cz    PDF Tisk Email
Zajímavosti
Chcete si předplatit nové album Zhasni?Po třech letech se novoborská skupina Zhasni rozhodla znovu se pustit do dobrodružství, kterému se v hudebních kruzích říká "natáčení". Stejně jako u předchozího, kritikami oceněného, alba Je to tak nutný… je cílovou stanicí město Zlín, nicméně nahrávací studio bude jiné. Jedná se o jedno z nejlepších studií u nás - tzv. "Véčko" Ivo Viktorina, kde svá alba točili např. Bratři Ebenové, Richard Müller, Minus 123 minut, Vlasta Redl apod.
 
16.02.2011 Jarret vyráží na šňůru Napsal uživatel Karel Markytán    PDF Tisk Email
Zajímavosti
Liberecký Jarret vyráží na konci února na šňůru po vlastech českých, tedy spíše moravských. Tak až si ověříte, zdali nedorazí i k Vám, můžete si přečíst rozhovor s Michalem Kadlecem a Markem Štulírem, který s nimi na konci roku vedl Karel Markytán.
 
07.02.2011 Kompletní výsledky Dětské Porty 2011 Napsal uživatel FOLKtime.cz    PDF Tisk Email
Zajímavosti
V pražském Divadle Za plotem probíhalo 4. - 5. února XX. Republikové finále Dětské Porty 2011, interpretační a autorské soutěže jednotlivců, dvojic a skupin dětí a mládeže do 26 let z České republiky. Finále se zúčastnily i dvě skupiny ze Slovenska. V sobotním slavnostním programu byly předány diplomy vítězům jednotlivých kategorií.
 
26.01.2011 Radůza, Traband nebo Jananas? Napsal uživatel Belmondo    PDF Tisk Email
Zajímavosti
Do jubilejního 20. ročníku vstupuje udělování cen Akademie populární hudby. V těchto dnech byly zveřejněny nominace na ceny Anděl 2010. V žánru folk a country, který nás pochopitelně zajímá nejvíce, získali nominaci následující tři interpreti: Radůza za desku Miluju vás, Traband za desku Domasa a Jananas za stejnojmennou desku.
 
19.01.2011 Konkurs Zahrady je tady... Napsal uživatel Michal Jupp Konečný    PDF Tisk Email
Zajímavosti
Časopis FOLK vyhlašuje již podvacáté výběrový KonkurKonkurs Zahrady je tady...s Zahrady pro skupiny i písničkáře a dvojice. Vybraní účastníci vystoupí na festivalech Zahrada v Náměšti na Hané a Folková růže v Jindřichově Hradci. Konkurs Zahrady hledá a podporuje mladé kapely a umožnit jim prezentaci a vstup na festivalová a klubová pódia i do medií. Konkurs je otevřen sólistům i kapelám, které hrají folk, worldmusic, folkrock,
 
18.01.2011 Album roku 2010: Domasa Napsal uživatel Milan Tesař    PDF Tisk Email
Zajímavosti
Už pojedenácté vyhlásila hudební redakce Radia Proglas anketu Album roku. K hlasování jako každý rok vyzvala publicisty, hudebníky, vydavatele, promotéry a další osobnosti, kteří jsou s rádiem během roku nějakým způsobem v kontaktu. Na výzvu letos kladně zareagovalo 93 oslovených osobností.
 
04.01.2011 Novoročenky od čtenářů FOKLtime.cz Napsal uživatel FOLKtime.cz    PDF Tisk Email
Zajímavosti
Bujaré oslavy konce roku 2010 a nového roku 2011 máme všichni zřejmě úspěšně za sebou, ale to nebrání tomu, abychom se s vámi nepodělili o všechna ta krásná novoroční přání, která nám dorazila na redakční mail. Moc za všechna "péefka" děkujeme a budeme rádi, když nám i v tom novém roce 2011 zachováte přízeň a budete stále navštěvovat stránky FOLKtime.cz.
 
26.11.2010 Folk žije! Napsal uživatel Ivan Kurtev    PDF Tisk Email
Zajímavosti
Folková hudba je pozoruhodná. Nepodléhá módním vlivům a šíří se i bez závislosti na  médiích. Udržuje tradici člověčího zpívání a muzicírování, pečuje o jazyk, nese sdělení a je stravitelná pro posluchače napříč věkovým spektrem, což z ní v tichosti činí jeden z nejpreferovanějších hudebních žánrů u nás. Klade velký důraz na text, ale ke zlidovění písní jsou zároveň nezbytné chytlavé silné melodie.
 
24.11.2010 Co nového u Žambochů Napsal uživatel FOLKtime.cz    PDF Tisk Email
Zajímavosti
Návětěvníci webových stránek a příznivci Žambochů na facebooku zaregistrovali přibližně před deseti dny stále sílící upozorňování na "tajemné datum" 24.11.2010. Bez bližšího vysvětlení tak dávali Žamboši najevo, že se snad v tento den stane něco důležitého. FOLKtime jako první s jistotou ví, o co přesně jde. Žamboši mají zbrusu nový web!
 
18.11.2010 My3.avi, nejen skvělá Smutná euforie Napsal uživatel Belmondo    PDF Tisk Email
Zajímavosti
My3.avi, nejen skvělá Smutná euforieKapela, jejíž název víc než pojmenování připomíná pozvánku na skupinový sex, jak My3.avi označil jarretovský Marek Štulír, se po třech letech dočkala křtu už druhé desky. Po Veselé melancholii se narodila Smutná euforie. Od té doby se uskutečnil i skvělý koncert společně s Jarettem v pražské Malostranské besedě (mimochodem rekonstrukce této budovy se stala Stavbou roku).
 
08.11.2010 Rangers aneb kolektivní legenda Napsal uživatel davy    PDF Tisk Email
Zajímavosti
Úvod by měl znít následovně: Letošní rok je tomu 45 let, co vznikla legendární countryová kapela jménem Rangers. Ovšem nebylo by to úplně přesné. Stránky současných Rangers sice obsahují sekci historie, ale ta je velmi stručná a časem se dočkala dalších, většinou ještě více zkracujících, úprav. Stručnost za každou cenu ale není nejšťastnější řešení. Existuje o tom i starý vtip, ale to bych moc odbočil.
 
11.10.2010 Představ si... Napsal uživatel Dušan Vainer    PDF Tisk Email
Zajímavosti
Ten hubený, nakrátko ostříhaný muž, který na protější straně 48. ulice právě vyšel z obchodu Sam Ash, nevypadá na žádnou superstar, v bůhvíjak starých džínách, černém roláku a zoufale nemoderních brýlích působí spíš jako někdo, kdo se na vás v nejbližším okamžiku obrátí a požádá vás o cigaretu, jenomže vám okamžitě dochází kdo to je, takže na několik okamžiků zapomínáte veškerou slovní zásobu a pak odhazujete roky pracně budovanou důstojnost a s rozechvělými koleny
 
07.10.2010 Písně americké Občanské Války (a jejich české verze) Napsal uživatel Martin Horský    PDF Tisk Email
Zajímavosti
Písně hrály během Občanské Války roli na obou stranách, ale soudí se, že ty co zpíval "Sever", zvedaly vojsku náladu mnohem víc. Se Severem je spojená slavná píseň "Battle Hymn Of the Republic", původně protestantský žalm zvaný "Oh Brothers, Will You Meet Us On Canaan's Happy Shore?"
 
04.10.2010 Esence nabízí zdarma ke stažení své nové cd Folk You! Napsal uživatel FOLKtime.cz    PDF Tisk Email
Zajímavosti
Esence je mladá pražská kapela, jejíž styl lze pro nedostatek lepších vEsence nabízí zdarma ke stažení své nové cd Folk You!ýrazů označit za pop-rock. Své první album vydala v roce 2009 pod taktovkou producenta Filipa Benešovského (Neřež, Marie Rottrová, projekt Pink Floyd – The Wall 2009). Od počátku tohoto roku Esence
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

Strana 8 z 49

Kalendář

<< Srpen 2020 >> 
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
      1 2
 3 4 5 6 7 8 9
101113
171820
2426
31      

Přihlášení

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
FOLKtime.cz
 

Poslechněte si...

  • Country Rádio
  • Rádio Folk
  • Rádio Proglas
  • Rádio Samson
  • Rádio ČRo Olomouc
Nejbližší pořady:

156. koncert "živě..."

Kdo: Vojta Kiďák Tomáško
Kde: Velké studio Čro Olomouc
Kdy: 09.09. 2020 20:00

157. koncert "živě..."

Kdo: T.H.S. Brzdaři
Kde: Velké studio Čro Olomouc
Kdy: 14.10. 2020 20:00

158. koncert "živě..."

Kdo: Matěj Ptaszek & Honza Stehlík
Kde: Velké studio Čro Olomouc
Kdy: 11.11. 2020 20:00

159. koncert "živě..."

Kdo: Bluegrass Nova
Kde: Velké studio Čro Olomouc
Kdy: 09.12. 2020 20:00